האולימפיאדה - שלב ב' - שאלות נפוצות

גרסאות PDF ניתנות להדפסה, למרות שזה ממש לא נחוץ לפתרון השאלות. עקב בקשות רבות, הוחלט להרשות להורים לגשת ולהדפיס את השאלון. ניתן להעביר את השאלון המודפס לילד עד 17:10 לכל המאוחר. זכרו שעם זאת, החל מ-17:00 כל התקשורת עם המתחרה אסורה!

אולימפיאדה היא תחרות ולא מבחן. בתחרות, כל המשתתפים צריכים להתמודד בתנאים זהים.  בפרט, שהייה של אדם נוסף יחד עם המתחרה מהווה עבירה חמורה על טוהר התחרות – גם אם הוא זכאי להקלות כלשהן במבחנים בית ספריים.

כן. במקרה זה עדיין מומלץ לפתוח את השאלון מהמחשב. כלומר, התלמיד יהיה מחובר לזום עם הטלפון, ולשאלון עם המחשב.

כן. אבל קחו בחשבון שבטלפונים רבים לא יהיה ניתן (טכנית) גם להיום עם זום פתוח וגם לעבוד בתוך השאלון. כלומר, אם תפתחו שאלון מהטלפון, תצטרכו פתרון נוסף להתחברות לזום.

יש להדריך את הילדים מראש על הצ'אט ועל כל הסוגיות שיכולות להיות רלוונטיות. אחת הבעיות הנפוצות – לחיצה על CAPS LOCK או על ALT+SHIFT ללא כוונה. כדאי להדריך את הילדים כיצד לחזור לשפה הרצויה.

לא, באולימפיאדות לא עושים מועדי ב', זה לא מאפשר תחרות הוגנת (אנשים שמתחרים, צריכים לענות על שאלון זהה). נא לנסות למצוא פתרונות לנסיבות הלא מאפשרות להתחרות בתאריך המוכרז. במידה וזה אובייקטיבית לא מתאפשר, ניתן להגיש בקשה מיוחדת להשתתפות בשלב הגמר (הטופס יופיע באתר האולימפיאדה בהמשך). התשובה החיובית לא מובטחת.

כן, שהייה של אנשים נוספים באותו חלל הבית אינה אסורה. אבל, הם לא יכולים להיות יחד עם המתחרה וגם לא יכולים לתקשר איתו. כמו כן, כדאי מאוד שהסביבה תהיה שקטה (לטובת המתחרה).

כן. זה לא מומלץ, כי זה מעמיד את המתחרה במצב פחות טוב ביחס למתחרים שנשארים עד הסוף (כי הוא אפקטיבית מקבל פחות זמן כתוצאה מכך), אבל ההחלטה הסופית שייכת למתחרה עצמו.

הורים יכולים לבדוק את המייל ממחשב או טלפון אחר. במידה והם לא קיבלו את המייל, הם יכולים לפנות למשגיח בווטסאפ, ובמידה ואין מענה – לפנות למוקד הכללי של האולימפיאדה בטלפון.

למרות הכללים הנוקשים של התחרות, לכל סוג של מצב חירום יש עדיפות חד משמעית על פני הכללים. כדי למנוע פסילה של המתחרה עקב אי ידיעה מהצד שלנו, נא לפנות אלינו במייל רשמי בהקדם האפשרי (עדיף תוך כמה שעות, אם לא מתאפשר – תוך יממה). כל מקרה כזה ידון לגופו, ייתכן שתתבקשו להמציא הוכחות לכך שהתלמיד לא היה יכול לקיים את הדרישות עקב מצב חירום, אבל בכל מקרה, בכל סוג של מצב חירום יש לפעול בראש ובראשונה באופן היעיל ביותר לצורך פתירתו.

הורים רשאים להיות עם הילדים עד 17:00: למלא את הפרטים האישיים ואף להאזין לתדרוך. כמו כן, התדרוך ילווה הסבר ויזואלי ואינטואיטיבי מאוד בכל השפות הנדרשות. הורים יתבקשו לעזוב מיד אחרי התדרוך. השאלון המתמטי אכן בעברית, אבל מצורפים אליו תרגומים לכל השפות ב-PDF, אנחנו גם נעבור על זה במפורש בתדרוך ונראה על המסך איפה צריך ללחוץ כגי לפתוח את זה. מספרי השאלות בשאלון המקוון תואמים למספרי השאלות בתרגום, והתלמידים רק יצטכרו למלא את התשובות הסופיות בשאלות עם המספרים המתאימים,  וללחוץ על "שליחה" בסוף. כמו כן, יינתן מענה על שאלות בצ'אט בכל השפות.

הסיסמה תימסר בשעה 17:00 על ידי המשגיחים בזום. לא נמסור את הסיסמה בשום דרך אחרת.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. איריס

    שלום, במייל נשלח קישור לטופס רישום לשלב ב', כשנכנסים לקישור יש רק הודעה בדבר התחרות, אבל אין טופס. היכן ניתן למלא טופס רישום? תודה

  2. maria

    אין צורך להירשם לשלב ב'. כל תלמידים שעברו לשלב ב', קיבלו אליו הזמנות אישיות.
    הטופס שאת מדברת עליו זה טופס השתתפות ולא טופס רישום. הטופס יפתח לקראת תחילת התחרות וינעל בשבע בערב.

כתיבת תגובה