האולימפיאדה הארצית במתמטיקה לכיתות ג' - ט' שנת תשפ"ב

האולימפיאדה נועדה לתלמידי כיתות ג’ – ט’: בנים ובנות. האולימפיאדה מתקיימת ב-3 שלבים: שני שלבי סינון אונליין ושלב הגמר. ההשתתפות פתוחה לכל הילדים בגילאים המתאימים ואינה כרוכה בתשלום באף שלב. האולימפיאדה מתקיימת בשיתוף עם מכון ויצמן למדע.

  • שלב א של האולימפיאדה התקיים אונליין בתאריכים 19.09.21 – 14.10.21 והשתתפו בו כ-1500 תלמידים
  • שלב ב' של האולימפיאדה התקיים אונליין ב-16.11.21 והשתתפו בו כ-600 תלמידים
  • שלב הגמר של האולימפיאדה התקיים ב-13.05.22 באוניברסיטאות ברחבי הארץ ובשני מוקדים נוספים בארצות הברית. השתתפו בשלב הגמר כ-300 תלמידים.
  • הניקוד לשלב הגמר נשלח לכל המתחרים. רשימת הזוכים פורסם בהמשך עמוד זה.
  • ב-19.06.22 התקיים יום מתמטיקה מרוכז במכון ויצמן למדע, שישלב טקסי הזוכים של אולימפיאדת המתמטיקאי הצעיר ושל תחרות הערים הבינלאומית במתמטיקה, והרצאות לתלמידים בגילאים שונים. 

זוכי האולימפיאדה

מקום ראשון: נגה אהרוני, עילי שילון רהב

מקום שני: יעל אלינזון, אלון חסידים, יותם מירוצ'ניק

מקום שלישי: יעל רוזנבליט, תומר הס, של בדייב

ציון לשבח: יהלי חיבה, דוב נוביק, ארי לנסקי גל, הראל חמו, אדם אייגר, יאיר באטוס, עופרי שחורי

מקום ראשון: פלג שלום לב-ארי

מקום שני: איתן סרפיאן, יובל ברומברג, איתן רוזן-פונדק

מקום שלישי: אלירן שילון רהב, רותם בריוזקין, עילאי בוטרמילך, ארטיום גוסקוב, ירדן רון

ציון לשבח: אמילי קרפף, דניאל בלטנוי, נועה פן, ארנון שקולניקוב, יובל ריבקין אנדרייב, אילן מיקיטינסקי, ארטום שולגה

מקום ראשון: אביב ולד

מקום שני: ירדן עבדה, אלון רנאל, ליאל לויטן, אביעד גולדין

מקום שלישי: איתן הרכבי, סתיו גרינברג, אדם לנסקי גל, ליבי הוך

ציון לשבח: איתמר חסידים, אייל אורן, מגד עמראן, יאיר הכט, סינמיס גורכד, נועה הודיה שלזינגר, הילה סרוסי, אלי אלינזון, מאיר איזנבוד, מתנאל בסין

מקום ראשון: דוד קרביץ

מקום שני: אדם רוזנבוים, דניאל טולקצ'וב, ארבל אכטנברג

מקום שלישי: עמוס שקולניקוב, יהל לוי-פרס, איתי פירסטנברג, איליאל נוביק, תומר רכטמן

ציון לשבח: מאור כץ, עליסה דוידוב, אריאל אקסלרוד, יעקב אביחי פרבר, דניאלה כהן, עמיחי טורוול, איתי הכט, אלון לוי

מקום ראשון: רון וינשטיין

מקום שני: דניאל פרי-נס, נעם פייבישבסקי, נטף בר-אשר סיגל, ידיד בר-אשר סיגל

מקום שלישי: אריאל נוטמן, אריאל שומילוב, איליה יוקלסון, עופר ברטפלד, הדס פרנקל

ציון לשבח: דניאל פלג, עידו פרלמן, איתן קוסטה, יונתן לינהרט, ים סידיס, הדר סרוסי

מקום ראשון: יותם בודניק, אבינועם אטיאס, יואב פלד-לויתן

מקום שני: איתן פלדמן, עומר שם טוב, בנימין יוסף מרזון, איתן רוטמן, אלעד אבן שני

מקום שלישי: דורי רכטמן, רותם פריפז כהן, יואב שמאי, ירון לויטן, מעיין וייס

ציון לשבח: אריאל פרידמן, איתן גיסין, ירדן הוך, אלינה פסטרנק בריידמן, טומי שפרנסקי, תום קורן

מקום ראשון: אריאל דורון

מקום שני: רז דבורה

מקום שלישי: דוד נלבנדיאן, נטע אילני, זיו מאור

ציון לשבח: לגין מיטל, נדב דן תמרי, איתן גרינזייד, נועה בן ישראל, יואב הבר, יונתן רפופורט, מאיה טורקל

שאלוני האולימפיאדה ופתרונותיהם

סטטיסטיקת הניקוד בשלב הגמר

הניקוד של המקומות הזוכים מסומן בצהוב. 

מידע כללי