האולימפיאדה היא אישית. באופן חד משמעי אסור כל שיתוף פעולה בין המשתתפים. כמו כן, אסור לקבל עזרה ממורה\הורה\חברים\אינטרנט… התלמידים שיתפסו על רמאות, עבודותיהם יפסלו.

כן. תלמידי כיתות א' – ב' יעשו את השאלון של כיתות ג'.

לא. האולימפיאדה נועדה לתלמידים עד כיתה ט. לתלמידי כיתות גבוהות יותר יש מגוון אולימפיאדות אחרות.

נכון לעכשיו, שלב הגמר מתקיים באופן קבוע באוניברסיטאות בארץ ובמספר מוקדים נוספים בארצות הברית. בשנת תשפ"ג היו מוקדים נוספים ברוסיה ובמונטנגרו. כשרואים מספר רב של תלמידים העולים לגמר מאזור זה או אחר בעולם, משתדלים לדאוג למוקד גם באזור זה. אם הילד שלכם משתתף באולימפיאדה מחו"ל, מומלץ מאוד לפנות אלינו מראש, כדי שנתחיל לבדוק אפשרות להקים מוקד במקום המתאים. כמובן, לא נוכל להתחייב לכך. 

לא. השאלות בנויות כך שניתן לפתור אותן תוך שימוש בידע הנלמד בבית הספר בגיל המתאים.

כן. אספנו כאן רשימה של מקורות בהם תוכלו להשתמש כדי להתכונן לתחרות

שימוש במחשבון אסור בכל שלבי האולימפיאדה.

אולימפיאדה היא לא מבחן, אלא תחרות, שזה פורמט אחר לגמרי. לכן, באולימפיאדות מקצועיות אין הארכות זמן \ הקראה \ כל סוג אחר של הקלות הקשורות לבעיות קשב וריכוז. 

תלמידים בעלי ליקויי ראייה שצריכים הגדלה של טקסט \ הקראה, יפנו לצוות האולימפיאדה בהקדם, ונספק להם את הפתרון המתאים.

תלמיד הזקוק להתאמות שלא קשורות לבעיות קשב וריכוז או ראייה, יפנה בהקדם לצוות האולימפיאדה, הצוות יבחן את הנושא.

דבר ראשון, שלבי סינון נועדו אך ורק כדי להגיד האם כדאי לכם לבוא לשלב הגמר. הניקוד שלכם בשלבי סינון לא משפיע על המקום שלכם בתחרות. יתר על כך, צוות האולימפיאדה מוביל מסגרות חינוכיות מתקדמות רבות בארץ, לגילאים שונים. כך, תלמיד שרימה באולימפיאדה לצעירים בתחילת דרכו, עלול לזכות בתשומת לב מוגברת בעקבות כך לאורך כל שנות הלימוד שלו במסגרות שונות.

כן. זה יכול לקרות במקרים של הפרה על כללי האוליפמיאדה מצד התלמיד או הוריו (מקרים מוכחים של רמאות, התנהלות לא הולמת של תלמיד או הורה, ועוד). ההחלטה תתקבל על ידי וועדת האתיקה של האולימפיאדה. במקרים של הפרת הכללים מצד ההורים, אנו עלולים לחסום השתתפותם של כל בני המשפחה מהאולימפיאדה, עם כל הצער שבדבר.