תוכנית המתמטיקאי הצעיר

ההכרות הראשונית עם מתמטיקה מעבר לנלמד בבית הספר, פיתוח חשיבה מתמטית, פתרון בעיות מתמטיות לא שגרתיות, רכישת תרבות מתמטית בסיסית

  • התוכנית מיועדת לתלמידים שאוהבים מתמטיקה ומעוניינים בהעשרה ואתגר מעבר למסגרות סטנדרטיות. ניתן להתקבל לתוכנית גם ללא יותר מדי ידע ומיומנויות מעבר לנלמד בבית הספר, אבל הלימודים  דורשים מוטיבציה גבוהה, ריכוז ונכונות להשקיע. תלמידי התוכנית עוברים תהליך משמעותי מאוד הכולל פיתוח חשיבה מחוץ לקופסה, חינוך להרגלי למידה בריאים, הכרות עם השפה המתמטית הפורמלית, חשיפה ראשונה לחומרים ברמת אבסטרקציה גבוהה.
  • התוכנית מאפשרת גמישות רבה מאוד מבחינת גיל ההצטרפות (כיתה א' ואף צעיר יותר, ועד כיתה ט'), הרמה ההתחלתית, היקף הלימודים וקצב ההתקדמות, ונועדה לספק מענה לשכבה די רחבה של תלמידים המתעניינים במתמטיקה. בדרך כלל הלימודים בתוכנית נמשכים 1-3 שנים (תיאורטית אפילו עד 7 שנים), כתלות בגיל ורמה ההתחלתיים, וקצב ההתקדמות. ההתקדמות בתוכנית נקבעת עבור כל תלמיד באופן אינדיווידואלי, בהתאם לביצועים הלימודיים שלו ושיקולים נוספים.
  • התוכנית מורכבת מקורסים ברמות שונות (המותאמים לגיל ולרמה באופן מטריציוני), תרגולים מתאימים והתחרות הקבוצתית השבועית, שמתקיימת בשתי ליגות. היקף הלימודים בתוכנית יכול להיות 1-4 שעות שבועיות.
  • העלות בתוכנית עומדת על 200 ₪ לחודש עבור לימודים בהיקף של שעה שבועית אחת. במידה והתלמיד לומד מספר רב של שעות, המחיר לשעה יכול לקטון. כמו כן, ניתנות הנחות על בסיס סוציואקונומי.
  • הקבלה לתוכנית והשיבוץ בה נקבעים באופן אינדיווידואלי באמצעות תהליך מיון, שמתחיל מביצוע מבחן כניסה. תלמידים שעוברים את המבחן, מוזמנים לראיון בעל פה, שהוא בעצם מבחן נוסף במתמטיקה, ובמהלכו קובעים את הרמה המדויקת אליה התלמיד ישובץ. במקרים שהרמה של המועמד גבוהה במיוחד, ייתכן שנציע לו שילוב בתוכניות מתקדמות יותר. במקרה זה התלמיד יוזמן לאבחונים נוספים.
  • ב-28.06.22 התקיים ערב חשיפה לתוכנית. ההקלטה:  https://youtu.be/8qmv2mQMF0E